PLAVECKÝ KLUB LITVÍNOV

historie klubu

Historie plaveckého klubu Litvínov

V roce 1972 se sešlo několik nadšenců a milovníků plaveckého sportu, o kterých dnes již můžeme říci, že byli zakládajícími členy plaveckého oddílu v Litvínově. Byli to: Alexandr Bech, Václav Dobeš, Jiří Bláha, Lubomír Kubát a Dezidér Šimko. Téhož roku byl dostaven a uveden do provozu plavecký bazén v Litvínově, ale ještě před jeho dokončením provedli tito nadšenci na litvínovských školách nábor dětí do nově vznikajícího oddílu plavání. Pod jejich vedením se plavci scházeli 3x týdně v městských lázních v Mostě až do otevření „pětadvacítky“ v Litvínově.

Výsledky odchovanců litvínovského plavání jsou výborné a mezi ty nejúspěšnější plavce patřily v 80. letech sestry Jana a Miroslava Krousovy a Andrea Ulrychová, které byly členkami tehdy československé juniorské reprezentace, v 90. letech Martina Šaršová, Miroslav Holenda a Tomáš Křesálek –členové juniorské reprezentace, dále pak Ondřej Fleischmann – člen reprezentace a účastník ME juniorů Malta 2001. Zatím posledním juniorským reprezentantem byl Lukáš Stejskal.

Plavecký bazén v Litvínově v roce 1978

< xml:namespace prefix = o />< xml:namespace prefix = o />